Veselý kopol Fenerbahce na výhru, Galatasaray zlomil Maccabi

Český reprezentant Veselý zaznamenal v prvom štvrťroku 11 z jeho 15 bodov a za 19 minút pridal dva dosky, asisty a tri lopty. Fenerbahce tiež druhýkrát prešiel druhou kľúčovou čiarou tímu Ekpe Udoh, ale Merry to v prvom štvrťroku dosiahol úplne jasne. Od začiatku sa všetko otáčalo okolo seba: dal koše, vyhral loptu do obrany a dostal polovicu bodov svojho tímu. V druhej časti však začal mať problémy s faulmi a nedostal toľko v hre. Fenerbahce to však dokázal vďaka presnej streľbe z diaľky. Päť jeho hráčov dalo aspoň dve trojky.Na rozmedzí polčasov potom šnúrou 11: 0 hostia súperovi odskočili a vedenie už nepustili, aj keď bez Veselého mali problémy s doskoky Arťoma Parachovského (deväť doskokov, ale aj 21 bodov) a Kazaň v závere bojovala o obrat.

pre turecký celok to bola dvanásta výhra v sezóne z 19 zápasov a v boji o play-off má náskok štyroch víťazstiev na nepostupovať priečky.Gigi Datome (18) a Bogdan Bogdanovič (16) dali viac bodov ako Merry.

Niekdajšia jednotka draftu NBA Anthony Bennett si za Fenerbahce odbila premiéru v Eurolige, počas necelých ôsmich minút však kanadský pivot skórovať nedokázal.

Kazaň sa okrem Parachovského a jeho 21 bodov spoliehala na Orlanda Johnsona (16 bodov), najlepšieho strelca súťaže Keitha Langforda sa Fenerbahce podarilo skrotiť na 11 bodoch, nedovolilo mu ani jednu strelu za dva body.

Galatasaray Istanbul s reprezentačným krídlom Blakeom Schilb zaznamenalo šiestu výhru v sezóne, tá však stála za to. Maccabi Tel Aviv eskortoval 102: 63.Ostrý rozdiel v skóre sa zrodil v druhej časti, ktorú turecký tím získal 32:23, v druhej polovici doma ovládal iba 50:24. Schilb hral 22 minút a okrem 10 bodov z ihriska 4/7), jeho spoluhráč dodal presné pasy a strelil šesť záverečných asistencií.Dodal aj štyri doskoky a dva zisky.Ze “strelnica” si Jon Diebler odniesol 21 bodov, Alex Tyus zaznamenal 18 bodov, Vlado Micov a Tibor Pleiße pozbierali po 16 bodoch, kapitán Sinan Güler sa vedľa ôsmich bodov postaral o 12 asistencií.

Hostia mali vo svojich radoch najlepšieho strelca zápasu: Andrew Goudelock si zapísal 22 bodov, Sonny Weems dodal 12 bodov.

Maccabi utrpelo najhoršie debakel za dobu svojho pôsobenia v Eurolige, “prekonalo” aj vlaňajší duel s CSKA Moskva (69: 100)

Práve CSKA Moskva teraz nestačilo na Žalgiris Kaunas 74:79 a pripísalo si piatu prehru v súťaži – už v stredu sa na neho môžu bodovo dotiahnuť Real Madrid a Olympiakos Pireus.

Ruský veľkoklub sa pri absencii Miloša Teodosiče spoliehal na Nanda De Cola (11 bodov) a Aarona Jacksona (osem bodov a osem asistencií), vidieť boli aj James Augustine (15 bodov a sedem doskokov) a Cory Higgins (11 bodov).

Mužom zápasu sa však stal kanadský rozohrávač Kevin Pangos, ktorý Zalgiris vystrieľal výhru 21 bodmi (trojky 5/8), Augusto Lima pridal 12, Paulius Jankunas 11 a Leo Westermann 10 bodov.

Zalgiris paradoxne pomohlo vylúčenie jeho trénera Šarūnas Jasikevičiuse na začiatku štvrtej časti a zo stavu 57:63 otočil vývoj k päťbodové výhre.

Panathinaikos Atény doma prehral FC Barcelona 71:65 a svojmu trénerovi Xavimu Pascual doprial radosť z víťazstva nad bývalým zamestnávateľom.Stabilitu ponoriek poskytol grécky viceprezident Jannis Burusis (14 bodov a 11 doskokov). KC Rivers pridalo 13 bodov. Najlepšia katalánska strelec bola 12 bodov Tyrese Rice. Hostia doplatili predovšetkým na pomer strát 21: 7.

Druhou tvrdú porážku za sebou utrpela Baskonia, po vonkajšom debakli 62:92 od Olympiakosu Pireus nestačila doma na Crvenú Zvezdu Belehrad 69:87.

v prvom polčase už bolo rozhodnuté, celok z Vitoria nezahral dobre ani v obrane, ani v útoku a úvodných 20 minút stratil 27:50. Jeho najlepším strelcom bol Shane Larkin so 16 bodmi, Kim Tillie pridal 12 bodov.Priebeh zápasu umožnil debut argentínskeho rozohrávača Nicolasom Laprovittoly, neúspešný kandidát v boji o dres San Antonia svoju euroligovou etapu začal šiestimi bodmi.

Srbského majstra tiahli veteráni: Marko Šimonovič nastrieľal 23 bodov, Stefan Jovica pripojil 18 bodov, 12 asistencií a štyri zisky.

Unics Kazaň – Fenerbahce Istanbul 81:86 (za hostí Veselý 15 bodov, 2 doskoky, 1 asistencia a 3 zisky) < br> Galatasaray Istanbul – Maccabi Tel Aviv 102: 63 (za domácich Schilb 10 bodov, 4 doskoky, 6 asistencií a 2 zisky)
Žalgiris Kaunas – CSKA Moskva 79 : 74
Panathinaikos Atény – FC Barcelona 71:65
Baskonia Vitoria – Crvena zvezda Belehrad 69:87